הכפתור הירוק

[25 ביולי 2013] [1 תגובות]

בעדכון האחרון לאפליקצית מצב נהיגה, מלבד תיקונים ושיפורים במנוע זיהוי הכתובות, נעשה שיפור מקיף במראה האפליקציה.

ברוח התקופה החלטתי להעניק לאפליקציה מראה שטוח עוד יותר. ויתרתי על כל הצלליות באפליקציה, השתמשתי בצבעים נעימים לעין וההתרכזות היא בתוכן המופיע על המסך ולא מה שמסביב.

אחד השינויים היה שינוי כפתור ההפעלה לכפתור כחול גדול. לחיצה על הכפתור הכחול מאפשרת לדבר אל האייפון ולהגיד לו לאן רוצים לנווט.

כעת הגיע הזמן לכפתור חדש: 

הכפתור הירוק

בקרוב מאוד יתווסף כפתור חדש בצבע ירוק.

אני עדיין לא יכול לספר מה הכפתור יעשה, אבל כך הוא נראה:

אייקון 

אני מאחל לכפתור הזה המון לחיצות כפי שהיו לאחיו הגדול והכחול.

 

חדשות לגבי מצב נהיגה

[19 ביוני 2013] [2 תגובות]

האפליקציה מצב נהיגה ממשיכה להיות בין האפליקציות הפופולאריות ביותר בחנות הישראלית. תודה לכל מי שהוריד, השתמש ואהב.

האפליקציה נמצאת בשימוש נרחב של המון משתמשים ורציתי שתדעו שהגירסה הבאה נמצאת בפיתוח פעיל.

אני יודע שישנן בעיות של זיהוי כתובת מדי פעם. הדיבור שלכם נקלט כהלכה, אך זיהוי הכתובת שגוי. אני עובד במרץ על מנת לפתור את הבעיות האלו.

הדרך הטובה ביותר לעזור לי לפתור אותן היא לשלוח לי דוגמאות לכתובות שהזיהוי בהן שגוי. מאיה, אחת המשתמשות, שלחה לי מספר דוגמאות של כתובות בעייתיות ובעזרתה שופר המנגנון לטובת כולנו: כעת כתובות בעלות גרשיים מטופלות בצורה מצויינת (למשל: רחוב הרא"ה רמת גן).

הפידבק שלכם חשוב לי ואני אשמח לשמוע רעיונות, בעיות, תלונות, הצעות לשיפורים וכל דבר אחר שמתחשק לכם להגיד. אתם מוזמנים לכתוב לי ישירות או כאן בתגובות.

עוד עדכונים בקרוב. 

מפתח עצמאי במשרה חלקית

[16 במרץ 2013] [5 תגובות]

כתבתי את הפוסט במקור בשפה האנגלית עבור הבלוג האנגלי שלי, אבל אין שום סיבה לזנוח את שפת הקודש. אם אתם פחות בקטע של בן-יהודה ויותר בקטע הלועזי, הפוסט נמצא ממש כאן: The part-time indie developer.

אני "מפתח תוכנה במשרה מלאה" בסטארט-אפ. כל בוקר אני קם ונוסע לעבודה והם משלמים לי כדי לעסוק בתחביב שלי. אני מפתח אפליקציות לאייפון ואפליקציות Web. זאת עבודה נהדרת ואני מרגיש מאוד בר-מזל שיוצא לי לעבוד בעבודה כזאת.

אך כשהיום נגמר, אני חוזר הביתה והופך להיות מפתח עצמאי במשרה חלקית.

מה זה בכלל "מפתח עצמאי במשרה חלקית"? אני לא בטוח בעצמי מה הכוונה מכיוון שהמצאתי את הביטוי הזה ממש לפני מספר דקות. באופן עקרוני, אם אתה עובד לבד על פרוייקט צדדי בתקציב של 0 ש"ח אז אתה אחד כזה. אני בהחלט אחד כזה.

למה אני ממשיך לעבוד בזמן הפנוי שלי? זאת שאלה מצויינת. האמת היא שפשוט יש לי דחף בלתי נשלט ליצור דברים מגניבים ושימושיים שלא מתאפשר לי ליצור במסגרת העבודה היומיומית שלי. אני יכול לעבוד על כל דבר שמתחשק לי, ללא קשר אם זה בזבוז זמן או לא.

ליצור אפליקציות זאת ממש לא משימה לבן אדם יחיד. התהליך כולל הרבה שלבים: המצאת הרעיון, וידוא שהרעיון אכן מעניין ומועיל, איפיון ועיצוב האפליקציה, פיתוח האפליקציה, בדיקת האפליקציה, שיווק וסיפוק תמיכה למשתמשים. כמפתח עצמאי, אני מעדיף לעשות את כל אלו בעצמי.

למה? אני פשוט אוהב ללמוד יכולות חדשות. לודא שהרעיונות שלך טובים היא יכולת שכדאי שתהיה לכל אחד. איפון ועיצוב אפליקציה מאפס היא בית ספר מזורז ללימוד UX ו-UI. שיווק אפליקציה היא דרך מצויינת ללמוד שיווק.

להיות צבא-של-איש-אחד זה לא האתגר היחיד. האתגר האמיתי הוא להפוך את הרעיון למוצר אמיתי ועובד, כזה שאפשר להתגאות בו בטוויטר או בבלוג שלכם. כדי שזה יקרה, צריך לדעת לשחק את הקלפים כמו שצריך. הקלף החשוב ביותר שיש לנו הוא הזמן.

הזמן הוא משאב מוגבל וזה מוביל לבחירת רעיונות מסויימים לעבוד עליהם אל מול אחרים. זה ללא ספק הדבר הכי חשוב שלמדתי: רעיונות קטנים מנצחים. רעיונות קטנים הופכים לפרוייקטים קטנים. פרוייקטים קטנים ניתנים להשלמה בזמן קצר. פרוייקטים שהושלמו הם הניצחון של כל מפתח עצמאי במשרה חלקית.

כן, מפתח עצמאי במשרה חלקית חייב להיות מלא תשוקה, רב-גוני ויעיל.

האתגר התקבל!

[פוסטים קודמים] [פוסטים חדשים יותר]